Czy Aspiryna Powoduje Problemy z Potencją?

Od jakiegoś czasu coraz więcej badań naukowych skupia się na odpowiedzi na pytanie czy aspiryna powoduje problemy z potencją. Co ciekawe, do niedawna sądzono, że jest całkowicie odwrotnie.

Zaburzenia erekcji (ang. erectile dysfunction, ED) są często oznaką występowania innych poważnych chorób, w tym układu naczyniowo-sercowego. W związku z tym, istniało przekonanie, że skoro Aspiryna jest stosowana jako środek zaradczy, to prawdopodobnie wspomaga także leczenie problemów z potencją.

Czy Aspiryna Powoduje Problemy z Potencją?

W badaniu z 2011 roku podjęto się weryfikacji hipotezy stanowiącej, że jeśli stan zapalny powoduje zaburzenia erekcji, wówczas aspiryna lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen, mogą zapobiegać problemom z erekcją.

W badaniu lekarze przeanalizowali stan zdrowia ponad 80 tys. mężczyzn w wieku od 45 do 69 lat

Badanie jednak wykazało, że leki przeciwzapalne wydają się powodować zaburzenia erekcji. Badanie wykazało również, że osoby, które używają aspiryny, są o 20 procent bardziej narażone na ED.

Należy jednak zauważyć, że w badaniu nie wzięto pod uwagę liczby pacjentów, którzy stosowali aspirynę, a także mieli rozpoznanie choroby wieńcowej. W przypadku pacjentów biorących udział w badaniu zaburzenia erekcji mogły zatem być spowodowane problemami chorobowymi, a nie aspiryną, którą przyjmowali w tych stanach.

Jak stwierdza jeden z autorów badania, jest pewne prawdopodobieństwo, że leki przeciwbólowe mogą blokować działanie hormonów wspomagających sprawność seksualną mężczyzn. Nie oznacza to jednak, że Aspiryna powoduje problemy z potencją.

Jak widać, odpowiedź na pytanie czy Aspiryna może powodować problem z potencją nie jest jednoznaczna, dlatego konieczne są dalsze badania w tej materii.

Problem z potencją – leczenie

Istnieje wiele metod leczenia zaburzeń erekcji, począwszy od sięgania po zioła, po operacje chirurgiczne. Warto wiedzieć, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi po którą metodę sięgnąć.

Można zakładać, że sięgnięcie po leki na receptę będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to najtańszy wariant.

W pierwszej kolejności warto zbadać przyczynę problemów z potencją. Czasami to może być po prostu efekt zbyt dużego stresu, czy nieodpowiedniej diety. W tym wypadku warto sięgnąć po medytację, zadbać o regularny ruch i zdrowe odżywianie.

Zobacz: Jakie są przyczyny impotencji?

Nawet jeśli nie pomoże Ci to w rozwiązaniu problemów z erekcją, to na pewno i tak pozytywnie wpłynie na ogólny poziom zdrowia.

Jeśli przyczyny na poważniejsza, to warto rozważyć sięgnięcie po leki. Nie trzeba jednak od razu decydować się na drogie leki na receptę. Na początku można spróbować tańszego wariantu bez recepty. Warto aby skupić się na tych lekach, które mają w składzie sildenafil, czyli tę samą substancję, którą ma Viagra.

Zobacz: Jak wybrać tabletki na potencję bez recepty?

Dodaj komentarz