Problem z Erekcją w Młodym Wieku

Problem z erekcją w młodym wieku staje się coraz powszechniejszy. Choć dotychczas zaburzenia erekcji były kojarzone wyłącznie z wiekiem, to w praktyce nie jest to prawdą. Zła dieta, ciągły stres to tylko wybrane przyczyny problemów ze wzwodem u młodych mężczyzn.

Czy problemy z erekcją są nieuniknione?

Zaburzenia erekcji (ED) to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji na tyle silnej, aby odbyć stosunek płciowy.

Niektórzy ludzie mogą przypuszczać, że ED wzrasta wraz z wiekiem. Prawda jest taka, że problem z erekcją erekcji nie zawsze jest związany z wiekiem.

Starzenie się niekoniecznie oznacza, że ​​Twoim przeznaczeniem jest rozwój zaburzeń erekcji w nieskończoność. Chociaż wiek może zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji, istnieją sposoby na jego leczenie.

W tym artykule dowiesz się jakie są najczęstsze przyczyny problemów z erekcją.

Czym są zaburzenia erekcji w młodym wieku?

Podniecenie seksualne u mężczyzn może wydawać się prostym procesem. W praktyce zależy od precyzyjnej, złożonej sekwencji wydarzeń w organizmie.

Mózg aktywuje nerwy w penisie, aby rozluźnić mięśnie w gąbczastych tkankach, które biegną wzdłuż penisa. Kiedy te mięśnie się rozluźniają, krew może napływać z tętnic, wypełniając otwarte przestrzenie w tkance gąbczastej.

Zwiększone ciśnienie krwi rozszerza penisa. Membrany wokół tkanki gąbczastej podtrzymują erekcję.

Cokolwiek przerywa tę sekwencję, może spowodować niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczająco długo, aby odbyć stosunek płciowy.

Zobacz też: Jakie Są Przyczyny Impotencji?

Czy problemy z erekcją są związane z wiekiem?

Zaburzenia erekcji często uważa się za ściśle skorelowane z wiekem. Chociaż częstotliwość zaburzeń erekcji zwiększa się wraz z wiekiem, to nie jest on jedyną przyczyną.

W rzeczywistości zaburzenia erekcji mogą mieć wiele przyczyn, niekoniecznie powiązanych z wiekiem.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją w młodym wieku?

Problemy z Erekcją w Młodym Wieku

Istnieje wiele przyczyn zaburzeń erekcji w młodym wieku. W praktyce możemy podzielić je na dwie grupy. Pierwsza z nich dotyczy przewlekłych chorób. Druga związana jest z trybem życia. Każda z nich może zakłócić sekwencję zmian fizjologicznych, które powodują erekcję:

 • otyłość
 • cukrzyca
 • choroba serca
 • nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi)
 • wysoki cholesterol
 • powiększona prostata
 • zaburzenia snu, np. bezdech senny
 • stwardnienie rozsiane
 • choroba Parkinsona

Warto wiedzieć, że testosteron wpływa na popęd seksualny i poziom energii, które kierują impulsami pobudzenia mózgu.

Ponadto, cukrzyca może również uszkodzić nerwy, które sygnalizują zwiększony przepływ krwi w okolicy narządów płciowych.

Według American Diabetes Association, mężczyźni z cukrzycą typu 2 są dwukrotnie bardziej narażeni na niski poziom testosteronu w porównaniu do mężczyzn bez cukrzycy.

Ponadto każde zwężenie przepływu krwi z powodu chorób serca i niedrożności tętnic potencjalnie utrudnia wzwód.

Jak wspomniano, problemy z erekcją w młodym wieku niekoniecznie są związane z występowaniem przewlekłych chorób. Inne typowe przyczyny to:

 • nadużywanie alkoholu
 • palenie papierosów
 • chroniczny stres
 • depresja
 • leki

Alkohol spowalnia komunikację nerwową w mózgu i całym ciele, co może wpływać na sygnały pobudzenia i koordynację fizyczną.

Tytoń nie tylko ogranicza przepływ krwi, ale może prowadzić do poważnych chorób, które mogą dodatkowo upośledzać funkcje seksualne.

Niektóre leki mogą również wpływać na sprawność seksulaną. Przykładowe rodzaje leków, które mogą prowadzić do dysfunkcji seksualnych, obejmują:

 • leki przeciwhistaminowe
 • leki na nadciśnienie
 • terapie hormonalna
 • leki przeciwdepresyjne

Stresory psychologiczne i emocjonalne mogą również hamować podniecenie seksualne.

Martwisz się jutrzejszą prezentacją w pracy? Pokłóciłeś się z partnerką? Każde z tych i podobnych zdarzeń może mieć negatywny wpływ na sprawność seksualną.

Jak leczyć problemy z erekcją w młodym wieku?

Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zarządzać większością fizycznych i emocjonalnych przyczyn zaburzeń erekcji.

Na przykład możesz:

 • zacząć uprawiać sport, co pomoże ci schudnąć i zredukować stres
 • rzucić palenie
 • spróbować medytacji, aby zredukować poziom stresu

Takie strategie mogą wymagać trochę analiz metodą prób i błędów, aby odkryć, co jest dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj, że powyższe metody to jedynie ogólne zalecenia i nie należy ich traktować jako porady medycznej.

Jeśli twoje problemy z erekcją są długotrwałe, to warto skonsultować się z lekarzem.

Jak wybrać dobre tabletki na erekcję?

Jakie tabletki na problemy z erekcją w młodym wieku będą najlepsze? Dobra wiadomość jest taka, że w cale nie muszą być drogie i na receptę.

Kluczem do skuteczności jest sildenafil. Jest to substancja, która powoduje rozkurczenie naczyń krwionośnych, co sprawia, że możliwe jest zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych członka. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie erekcji na tyle długo, aby doszło do stosunku

Zatem decydując się na zakup tabletek na erekcję warto sprawdzić, czy zawierają w składzie sildenafil. Jakie tabletki zatem wybrać. Po odpowiedź odsyłam cię do artykułu: Tabletki na potencję bez recepty.

Podumowanie

Jak się okazuje problem z erekcją w młodym wieku jest możliwy i co gorsza staje się coraz powszechniejszy.

Ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji może wzrastać wraz z wiekiem z powodu naturalnie zmniejszającego się poziomu testosteronu. Jednak testosteron i wiek nie są jedynymi czynnikami wpływającymi na osiągnięcie erekcji.

Większość przyczyn zaburzeń erekcji nie jest bezpośrednio związana z wiekiem, ale raczej z innymi podstawowymi problemami medycznymi.

Dodaj komentarz