Tabletki na potencję bez recepty

Tabletki na potencję bez recepty, choć powszechnie traktowane za suplement diety, a nie lek, to w niektórych przypadkach mogą być równie skuteczne. Warunkiem jest posiadanie w składzie sildenafilu.

Zobacz jak działają tabletki na potencję bez recepty, jakie dają efekty i jak jakie mogą skutki uboczne mogą powodować.

Najpierw wyjaśnijmy jakie są główne przyczyny problemów z potencją u mężczyzn oraz czym jest i jak działa silenafil.

Przyczyny problemów z potencją

Wbrew pozorom problem z potencją u mężczyzn nie jest związany z wiekiem. Może on występować zarówno u 30. jak i 60 latków. Problem z erekcją jest wciąż tematem tabu, przez co wielu mężczyzn wstydzi się iść do specjalisty i zdiagnozować przyczynę.

Jest to duży błąd, ponieważ czasami przyczyną problemów z potencją może być rozwój poważnej choroby, jak np. cukrzyca, czy miażdżyca. Na szczęście jednak w większości przypadków przyczyna leży w niehigienicznym trybie życia.

Jak pokazują badania, problem z potencją (okresowy, stały) dotyczy niemal 80% mężczyzn.

problemy z erekcją przyczyny

Przyczyny problemów z potencją można podzielić na trzy główne grupy:

  • przyczyny zdrowotne,
  • przyczyny wynikające ze stylu życia,
  • przyczyny wynikające stanów emocjonalnych.

Przyczyny zdrowotne

Choć problem z erekcją może wynikać  z  niewłaściwego trybu życia, to czasami może być to sygnał poważnej choroby. Wśród nich można wymienić takie jak: cukrzyca miażdżyca, zaburzenia hormonalne, prostata, czy zaburzenia neurologiczne.

Przyczyny wynikające ze stylu życia

Styl życia ma bardzo duży wpływ nie tylko na ogólny poziom zdrowia, ale także na potencję. Czynniki takie jak nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, przepracowania, permanentny stres, uboga dieta, czy brak aktywności fizycznej mogę bezpośrednio przyczyniać się do problemów z potencją.

Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać dobrze zbilanowaną dietę i regularnie uprawiać aktywność fizyczną.

Przyczyny wynikające ze stanów emocjonalnych

Problemy z erekcją mogą mieć też podstawę emocjonalną.Także w tym przypadku dotyczy to każdego mężczyzny bez względu na wiek. Ciągły stres spowodowany pracą, obawa że nie sprosta się oczekiwaniom partnerki. Te i inne czynniki mogą prowadzić do problemów z potencją.

Sildenafil działanie

Tabletki na potencję bez recepty zawierające sidenafil mogą być bardzo skuteczne.

Sildenafil to substancja, która powoduje rozkurczenie naczyń krwionośnych, co sprawia, że możliwe jest zwiększenie napływu krwi do ciał jamistych członka. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie i utrzymanie erekcji na tyle długo, aby doszło do stosunku.

Sildenafil pod żadnym pozorem nie powinien być stosowany przez osoby poniżej 18 roku.

Jak działają tabletki na potencję

Tabletki na potencję mają intensywny wpływ na układ krążenia oraz podwyższają drożność naczyń. Dzięki temu na skutek naturalnego podniecenia do członka może napłynąć odpowiednia ilość krwi. W większości przypadków jest to wystarczające, aby członek zwiększył swoje rozmiary i osiągnął wymaganą twardość.

Warto jednak mieć na uwadze, że nawet najlepsze tabletki na potencję bez recepty nie spowodują zwiększenia ochoty na seks. Poziom popędu seksualnego pozostanie taki sam. Leki tego typu nie pomogą także w przypadku depresji, czy stresu wynikającego z konfliktu z partnerką.

Jakie tabletki na potencję bez recepty wybrać?

Na rynku jest bardzo duży wybór tabletek na potencję bez recepty. Niestety, nie wszystkie są sobie równe. Jedne z powodzeniem można stosować jako zamiennik dużo droższej, powszechnie znanej Viagry. Są niestety takie, których stosowanie co prawda nie zaszkodzi, ale też nie pomoże.

Dlatego decydując się na zakup leków na potencję zawsze należy kupować je w aptece lub bezpośrednio na stronie producenta. Często można znaleźć  tańsze oferty na aukcjach internetowych. Niestety, w wielu przypadkach może okazać się, że jest to podróbka, która choć jest tańsza, to nie działa.

Drugą kwestią na którą trzeba zwrócić uwagę, to czy dany lek na potencję został poddany badaniom laboratoryjnym., które potwierdzają jego skuteczność.

Warto także zwrócić uwagę na skład suplementu. Najlepiej, aby miał on w składzie wspomniany sildenafil, który jeszcze niedawno był dostępny tylko w Viagrze. Jednak kilka lat temu  patent wygasł i sildenafil jest obecnie stosowany także w tabletkach na potencję bez recepty.

Zobacz ranking tabletek na potencję bez recepty zawierających sildenafil.

Jeśli lek nie ma w składzie sildenafilu, to też nie oznacza to że jest on nieskuteczny. Dobrym przykładem są Zytax lub EroTabs, które dzięki substancjom aktywnym  cechują się bardzo wysoką skutecznością.

Czy tabletki na potencję są bezpieczne?

Tabletki na potencję, jeśli są zażywane zgodnie z ulotką są bezpieczne dla zdrowia. Należy pamiętać, że każdy z leków, zanim został dopuszczony do sprzedaży musiał przejść szereg badań .

Co ciekawe, jak pokazują liczne badania, leki na potencję dzięki temu, że zwiększają przepływ krwi w naczyniach krwionośnych mają korzystny wpływ na ich nabłonek.

Jak stosować tabletki na potencję?

Tabletki na potencję należy przede wszystkim zażywać zgodnie z zaleceniem producenta. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, że na rynku mamy do czynienia z dwoma rodzajami leków. 

Pierwszy z nich działa doraźnie. Należy go zażywać za każdym razem przed stosunkiem. Jednym z przykładów jest EroTabs, który należy wziąć minimum 30 minut przed stosunkiem.

Drugą grupą leków na potencję są tzw. kuracje, które mają na celu wyleczenie problemów z erekcją, a nie jedynie kilkugodzinny efekt. W tym wypadku lek należy zażywać regularnie przez dłuższy okres.

Jednym z przykładów o potwierdzonym działaniu jest Vigrax, który należy przyjmować dwa razy dziennie przez trzy miesiące.

Dodaj komentarz